Šamanův letní tábor

Den třináctý

Poněkud ospalé a zamračené ráno nás přivítalo do pondělního rána. V noci jsme zde v osadě měli malou přepršku a i teď se počasí na nás poněkud mračí.  Po snídani, dnes vydatné, kdy jsme měli rohlík a to buď se sýrem nebo  s máslem a dřemem anebo nutelou  jsme se vydali na jedny z posledních soutěží o body. Dnešní  pohybový program vymyslel a realizuje náčelník Zdeněk  ve spolupráci s ostatními náčelníky  a děti na louce odpalují pomocí dřevěného prkénka míče a běhají okolo met podobně jako je tomu v novodobých dějinách u baseballu. Možná, že právě takto tato hra vznikla a že neandrtálci pouhým dřevem a míčem se takto bavili a krátili si dobu kamennou, než nastala doba bronzová a železná. Ostatní neandrtálci si lámají hlavu nad vědomostními soutěžemi a ti zruční vyrábějí náčelnické čelenky.

Ještě odpoledne budou pokračovat hry, aby tlupy nasbírali co nejvíce bodů, které opravdu budou ještě moc a moc potřeba.

Navečer nás čekají buřtíky a ohýnky. Nejmladší osadníci dnes budou v noci stanovat v táboře a někteří z nich tak poprvé zažijí noc jinde než v posteli s peřinou a polštářem. Moc se na to těší. Kdo ale nebude chtít, může si zažít pocit stanování alepsoň na chvíli a potom přejde do své postýlky.

Zítra nás čeká předposlední den. Ale o něm v příštím vstupu.

Nyní máme podvečer a děti si opekli buřtíky a pomalu se vracejí do osady. Byla dobodována odpolední táborová hra a teď už jenom naše závěrečná zítra a výběr dárků, Finálová hra bude plná napětí a bude se odehrávat zde v osadě a neandrtálci budou sázet na jednotlivá pole, které si vyhráli a budou pokoušet paní štěstěnu aby jim přihrála dobrou ruku při vytáčení předmětů, na které si vsadily. Rozhodovat bude ucelená řada devíti předmětů. která dohromady dává civilizační kartu, který je nejvyšší možnou hodnotou přinaší hře. Právě jejich počet rozhodne o konečném pořadí jednotlivých tlup a tedy pořadí v jakém si budou chodit vybírat dárky. Pro všechny je dle ankety  nejcennější táborové triko, které si přeje každý neandrtálec. Nicméně triko je připraveno pouze pro 110 neandrtálců, ale i pro ostatní jsou zde krásné a hodnotné ceny. Takže huráááá do peřin a zítra se dobře probudit se šťastnou rukou a odehrát co nejlépe finalovou hru.

Dobrou noc  z Prakletečné 17,9 stupně.

Krásný den pravek právě Prakletečná 19,9 stupně.

 

 

snídaně – vajíčková pomazánka, rohlík

svačina – ovoce

oběd – pol. květáková, kuřecí přírodní řízek, brambor

svačina – chléb, zelenina

večeře – špekáčky

 

oblačno, 20 st. C – 10:50 hod.

Nebyly nalezeny žádné obrázky