Šamanův letní tábor

Den čtvrtý

Jídelníček:

Snídaně: lososí paštika, máslo, jam, chleba
Svačina: ovoce – jablko
Oběd: vývar, vepřík na houbách, houskový knedlík
Svačina: chléb s eskymáckou pomazánkou,  zelenina
Večeře: losos filé, veřený brambor

21:30 teplota 21 st. C

Probudili jsme se do krásného slunečného dne.
Ranní rozcvička se opět nesla v dobrém duchu a přišlo dokonce několik družin nejstarších osadníků. Po protažení svalů si dokonce ranní ptáčata zahrála volejbal. Dopolední program opět máme ve skupinách dle zájmů a dle strategie jednotlivých družin zlatokopů. Pokud se totiž jednotliví členové družin rozdělí na různé aktivity mhou tak získat více bodů, než kdyby byli a účastnili se pouze jedné hry. Vše je ale pouze a jenom v jejich režii a děti si vybírají dle svých zájmů a dle toho v jaké kategorii se cítí silní. V obrázkové galerie tak dnes můžete shlédnout dopolední program, který obnáší tvořivost „vše co dokáže papír – techniku QUILLING, celosvětově známou hru RED – BLUE , červená modrá a dále kriminalistickou hádanku, kde děti vymýšlejí kriminalistické příběhy a ostatní z jiných družin musí hledat zápletku a pachatele. Zkrátka děti se u nás rozhodně nenudí, jak jsem již avizovali na úvodních stránkách.

Věříme, že se všichni po dopoledním programu těší na oběd a i dnes se pokusíme Vám přinést obrazovou ochutnávku. Opravdu dětem chutná, ale fotit Vám prázdné talíře a plná a spokojená  bříška je si myslíme zbytečné.

Po odpoledním klidu jsme vykoukli z brlohů a jak se za obzorem na nás usmálo aljašské sluníčko věděli jsme co budeme dělat. Síla sluníčka nás vytáhla k vodě, nejmladším jsme naplnili bazény, nejstarší  odešli k přehradě a střední s nimi. Někteří měli také možnost si zalézt na lanech, které na stromech připravil zlatokop Boris Honza Schejbal. Je to zkušený zlatokop, který sice na Aljašce dlouho žil, ale protože se raději věnoval ohnivé vodě a barovým tanečnicím než zlatu, skončil  se zlatokopeckou kariérou a věnuje se lanům. Večerní program je čistě v režii oddílů. Odpolední koupání nás unavilo a tak všichni zlatokopové odjíždění do prvního letního kina v Dawsonu, které tu nechal postavit šaman z kladenských zlatokopeckých dolů.
Přejeme příjemný večer a dnes VÁM dobrou noc pošle oddíl č. 4.

Vaši zlatokopové.

Děkujeme všem za hlasování na čtvrteční oběd. Vyhrálo kuře na bylinkách se smetanovou omáčkou a rýží. Upřímně si vážíme Vašeho zapojení a těšíme se na další anketu. Pokusíme se zítra Vám zaslat seznam písniček, které by jste chtěli poslat svým dětem na přání a my jim uspořádíme na nejbližší diskotéce jeden ucelený blok skladeb, které budou právě jen a jen pro ně. Současně  spustíme hlasování na oběd dne 11.7. kde je opět výběr bohatý a moc se těšíme na Vaši účast.