Šamanův letní tábor

CTH 2016

cth2016

TAJEMSTVÍ TEMPLÁŘSKÝCH RYTÍŘŮ.

Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa.

Templářští rytíři byli samozvanými obránci křesťanské víry, jejichž závratný vzestup k moci ve 12. století nabyl legendárních rozměrů. Řád původně vznikl s cílem chránit poutníky na nebezpečné cestě do Svaté země, ale nakonec se z něj stala vlivná vojenská síla bojující v křížových výpravách i jinde. Byli obdivováni pro svou odvahu, rytířské ctnosti a bohatství. Avšak vliv sebou přinesl pronásledování, když se mocní vládci snažili odhalit tajemství tohoto pyšného řádu – jejich posedlost vedla ke zradě, mučení, krutosti a k náhlému a potupnému pádu templářů.

 

Pokusme se tedy v pouti těchto fascinujících dějinách řádu objevit povrch záhady templářských rytířů, po staletí obestřené tajemstvím.

Templáři se stali významnými rádci králů a papežů a jako takoví řídili průkopnickou síť bank i stavitelské projekty po celé Evropě, díky čemuž nepředstavitelně zbohatli. Později byli obviněni ze zhýralosti, modloslužebnictví a politického pletichaření, které následně vedly k pádu řádu. Pokusme se, jak v dnešním světě rezonují nejtajnější hádanky obestírajících řád templářů: jejich napojení na uzavřené řády a mocné organizace, snahy o utajení ze strany církve a důvody, proč nás dodnes nepřestávají fascinovat.

Pojďte s námi si napínavým způsobem představit dějiny jedné z nejtajemnějších společností světa.