Šamanův letní tábor

Den desátý

snídaně: závin z máků dawsonského údolí, kakao
svačina: ovoce
oběd: frankfurtská pol., hrachová jemně nadýchaná kaše, vyuzená plec
svačina: chléb salám
večeře: rybičkové prstíky (ryby přece nemají prsty), brambor

23:25 teplota 18 st. C, jasno

Ráno nás opět vytáhlo sluníčko ze srubů a některé zlatokopy dotáhlo až na rozcvičku. Ihned po snídani všechny oddíly sehrály hru zlatokopecké Casino.

Protože se všichni vedoucí celé dopoledne věnovali třem stupňům Dawsonského Casina, píšeme až nyní. Zlatokopové se ihned po snídani a svačině vrhli na první úroveň, kde prospektoři hádali území na kterých se nachází zlato a za tyto vydělané dolary si koupili valouny zlata. Poté v sázkové hře pokoušeli paní štěstěnu v tom, aby své těžce vydělané a získané valouny směnili za žetony do závěrečné části a to do kasína. Tam již to byla velká hra o velké štěstí a o velkých penězích. Do této části hry došli pouze ti nejúspěšnější a ti, kteří měli i pořádný kus štěstí.

Výsledky se započítají a v podvečerní hře si k počtu vydělaných dolarů mohou losovat claimy – území, na kterých se nachází různé množství uncí zlata.

K obědu dnes je pravá nadýchaná hrachová kaše s uzeným masem. Nejvíce dnes na tom vydělali nejmenší zlatokopové, protože měli pouze polévku a poté odjeli na výlet do Pelhřimova. Na cestu tedy dostali balíček s řízkem, chlebem, pitím, sušenkou a ovocem. V Pelhřimově si užijí krásné odpolední sluníčko, rozdělí se na dvě skupiny. Jedna půjde po prohlídce města do místního Aquaparku a druhá na vyhlídkovou věž a do pravého pelhřimovského pekla. Snad se nám tam moc nevyděsí, protože je dnes večer čeká stejně jako všechny oddíly noční hra – pašování zlata přes mexickou hranici.

Dnešní program je velice pestrý, ale určitě jej všichni zvládneme, máme tady hordu odvážných zlatokopů a zlatokopek. Dobrá nálada a krásné počasí nás neopouští a těšíme se všichni na další zážitky a dobrodružství.
Krásné slunečné odpoledne všem.

Právě jsme skončili noční hru – pašování zlata.  Foto najdete v galerii a přejeme dobrou noc za všechny zlatokopy.