Šamanův letní tábor

Den druhý

Jídelníček:

Snídaně: sýrová pomazánka, rohlík
Svačina: ovoce
Oběd: krupicová polévka, vrabec, br. knedlík, zelí
Svačina: chléb s pomazánkou, zelenina
Večeře: karbanátek, br. kaše

21:45 teplota 15 st. C, oblačno

 

Nedělní zlatokopecké ráno jsme začali dobrovolnou rozcvičkou, kdy jsme pod vedením zlatokopa Borise, který léta na Aljašce žil, vyběhli do okolních luk a malí zlatokopové si zahřáli svá těla. Překvapivě s námi neběželi  žádní nejstarší zlatokopové a zlatokopky,  a střední kategorie byla zastoupena  pouze párem zlatokopek.  První snídaně byla velice důležitá, abychom nabrali sílu na dopolední první soutěžení. Rohlíčky byly obzvláště vypečené a  poté se  kategorie  rozdělily na sportovní hry – zlatokopecké kolečko smrti, dále na  aljašské  scrabble a Yukonské drátkování. Zručnost a odvahu prokázali všichni zlatokopové a získali tak první body do celotáborové hry. Výrobky a fotky z dopoledního máte již nyní možnost shlédnout ve fotogalerii. Stejně tak jako kuchyni, kde se připravují Aljašské pochutiny a dobroty. Našeho kuchaře Jima s kolektivem, který všechny dobroty připravuje jsme zastihli v dobré náladě při přípravě Aljašských kodiakových závitků s pravým severoamerickým zelím s českými bramborovými knedlíky.  Chystáme se na oběd a poté na zasloužený odpočinek, protože odpoledne nás čekají další zážitky a soutěže.

Budeme se snažit Vám podávat aktuální informace jak to s ohledem na náročnost okolí Yukonu a Dawsonu jenom půjde.

Odpolední aljašská zlatokopecká dobrodružství se odehrávala v rámci vlastních zlatokopeckých družin. Nejstarší se věnovali baseballu, střední hráli míčové hry a nejmladší se toulali aljašskou přírodou a vyráběli domečky. Všichni tak společně sbírali sílu na první opravdovou zlatokopeckou youkonskou párty zábavu a na promítání filmů se zlatokopeckou tématikou.

Další aktuality přineseme po konání těchto večerních akcí včetně přání dobré noci dnes s oddílem č.2.

Ve snaze přinést co nejvíce záběrů z denního plánů akcí jsou veškeré fotky uloženy v sekci FOTO – fotogalerie 2013.

Souhrn z akcí je aktuálně u každého dne, jsou zde ale pouze vybrané záběry a to s ohledem na možnosti aljašského serveru.

Druhý den zlatokopeckého tábora se vydařil a dobrou noc Vám přeje oddíl číslo 2.