Šamanův letní tábor

Den osmý

snídaně: syrová sýrová pomazánka, rohlík
svačina: ovoce – nektarinka
oběd: kulajda, kuře z Unalasky na paprice, těstoviny
svačina: chléb, zelenina
večeře: Aleutská sněhová krupicová kaše

21:25 teplota 20 st. C – oblačno

Yukonské údolí nás dnes do osmého dne probudilo sluníčkem a čerstvým aljašským vzduchem.  Rozcvičku s Borisem a jeho kamarádem Jelcinem – původními osadníky z nedaleké Sibiře jsme zvládli dobře. Zlatokopové z družin se střídají na rozcvičce a zvolili tak výbornou strategii, aby si mohli ostatní přispat. Dnes po včerejším tanečku jsme vstávali v 8 hodin a tak se dopolední program odehrává v režii oddílů. Nejstarší vyšli na lov medvěda, nejmladší hrají fotbal, pongping, střední zlatokopové se věnují karaoke.  Boris začal nafukovat čluny, aby se zlatokopové mohli vydat na cestu po přehradě a bazénu a mohli tak ulovit další dolary do celotáborové hry. Máme za sebou týden nádherného počasí, skvělých zážitků a v plné síle se vrháme do druhé poloviny. Zatím hezké dopoledne. Zlatokopové

Počasí se i odpoledne na nás usmívalo, sice se bouřkové mraky honily na obloze jako o závod, ale ani jedna kapka nás zde v yukonském údolí nezasáhla. Svačinu jsme zvládli, a už nás čekalo překvapení. K nám na Aljašku dorazili chlapy na rychlých kolech – 8 členů motorkářské skupiny Q6, kteří přijeli představit svoje motocykly. Od silničních motorek, přes klasické, až po chopery čti čopry.
Šéf skupiny Flinstone Sršeň nám představil skupinu Q6 a pohovořil o pravidlech silničního provozu. Poté každý z členů skupiny Q6 krátce uvedl svůj stroj, promluvil o jeho vlastnostech, rychlosti, obsahu motoru a dalších zajímavostech. Zlatokopové se zvídavě ptali na různé otázky a motorkáři ochotně odpovídali. Sršeň Flinstone uspořádal pár her a děti vyhrály pěkné ceny, které věříme, že domů dovezou. Nyní se připravujeme na večeři a večerní program truhly a kámen, nůžky, papír. Sluníčko se na nás usmívá, polojasno 22 stupňů. Zatím se nám vyhýbají deště, nečas i špatná nálada. Jenom jedno nám kazí náladu a to, že zde spolu budeme už jen týden. Utíká to velice rychle, ale my si to zde ještě hezky užijeme, vždyť nás čeká noční hra, stanování, raftování na přehradě, výlety do Pelhřimova a další a další zážitky.


Dobrou noc Vám dnes přeje oddíl číslo 8.