Šamanův letní tábor

Den pátý

snídaně: makový závin, bílá káva
svačia: ovoce
oběd: bramborová pol. dawsonský čuft, rajská omáčka, kolena
svačina: chléb , zelenina
večeře: krémová poleva z města Juneau s dawsonskou buchtou

22:50 teplota 18 st. C, zataženo

Opět nás dnes přivítalo sluníčko nad yukonským údolím a věříme, že nás dlouho neopustí. Vyhříváme se od rána a užíváme si slunečních paprsků. Dnes nejpočetnější skupina zlatokopů vyběhla na ranní rozcvičku, dokonce i nejstarší oddíly. I jejich odvaha bude oceněna 100 dolarů do celotáborové hry. Ještě před snídaní si zlatokopové uklidili svá obydlí a poté se šli nasytit, aby měli dost sil na dopolední hry. Výběr dnes byl – neodehraná hra ze včerejšího dne – tedy boj o přežití, dále bingo pro zvídavé a v rámci tvořivosti to byla výroba květinových náhrdelníků. Náhrdelníky se moc povedly a snad si je zlatokopové odvezou i domů, aby Vás potěšili. Všichni si dostatečně dopolední program užili a teď se těší po obědě na odpočinek a na odpolední program. Nejmladší budou putovat po stopách zlaté stezky, kde odměnou jim budou zlaté valouny a další body a dolary. Před večeří opět sehrajeme další část putování po zlaté stezce, kde si včera oddíly již vysloužily první pozice a někteří měli štěstí a vydělali další dolary. Naopak některé družiny jsou na cestě zastaveny a budou pokračovat až  zítra. V naší hře rozhoduje počet dolarů, ale také samozřejmě štěstí, stejně jako v životě. Ale na závěr budou všichni odměněni. Za svoje snažení si to jistě zaslouží. Po prvních dnech je však jisté, že mnozí ze zlatokopů našli nové kamarády, ve tvářích zlatokopovů se objevil  úsměv a to je známka dobrého aljašského prostředí a atmosféry. Těšíme se na další dny a prožitá dobrodružství.

Odpoledne se nesl v docela jiném duchu než jsme v poledne tušili. Dle vlastního zájmu dětí nejmladší oddíly hráli různé hry v táboře, vědomostní, malovali si, každý co si jenom přál. Střední a nejstarší zlatokopové si přáli zažít doborudružství a tak bojovali o vlajku, kde pomocí vodních bomb a vybíjení se snažili dobýt dawsonský vrchol a získat další dolary do hry.
Počasí se nám trochu kazí je zde nyní zataženo, občas nějaký blesk v dálce a slabé mrholení, ale na náladě zlatokopů to rozhodně nic nemění. Hasiči nám začali čistit bazén a začneme ho již dnes pomalu napouštět. Počasí se zlepší a užijeme si spoustu legrace v bazéně plné průzračné vody a snad vylovíme nějaký ten valoun zlata. Večeři dnes máme sladkou a večerní program je diskotéka, kde se zlatokopové jako vždycky pořádně vyřádí a unaví. Dobrou noc Vám dnes popřeje oddíl č. 5. Sladká večeře, atraktivní večerní program a tím završíme pátý den zde. Utíká nám to jako voda, ale jsem všichni moc spokojeni a rádi, že jsme zde všichni spolu.