Šamanův letní tábor

Den třetí

Jídelníček:

Snídaně: medvědí paštika, rohlík
Svačina: ovoce – meloun
Oběd: polévka z dawsonských hrachových lusků, aljašská směs, rýže
Svačina: chléb s eskymáckou pomazánkou,  paprika
Večeře: zapečené zlaté valouny (těstoviny), okurka

 

21:O5 teplota 19 st. C, jasno

 

        Do třetího dne nás probudilo sluníčko, které se po ránu přehouplo přes horizont a vyhnalo mlhu z yukonského údolí.
Ještě před ranním posilněním si pár zlatokopů opět protáhlo svá těla, což jim každému vyneslo 100 dolarů do jejich měšce, které postupně budou utrácet za základní zlatokopecké vybavení, aby mohli pokračovat k rýžovišti plného krásných a žlutých valounů zlata.
Po snídani nastal ten správný čas na další zlatokopecké dobrodružství dne trošku jiné než v minulých letech. Zkušenosti a přání dětí a vedoucích nás inspirovalo k odvážnému činu hodnému pouze odolným a odvážným zlatokopům všech zlatokopeckých hord, které tady máme.  Dopoledním programem byla totiž Honička na psance, které se zúčastnily všechny děti od nejmladších až po ty nejstarší dohromady. Všichni najednou v lese honili psance – které představovali vedoucí zlatokopeckých hord. Už od prezentace této hry se na dnešní ráno všichni moc těšili a bylo to vidět i na jejich nasazení a na odvaze, se kterou se do neznámého prostředí yukonského údolí vrhli. Odvážní  zlatokopové naháněli psance jako lovnou zvěř a  dokonce vymýšleli i propracovanou strategii jak si svého psance nalézt, obklíčit a poté mu sebrat jeho život, který opět přinese další a další dolary do naší hry. Čím více dolarů, tím více nakoupí základního zlatokopeckého vybavení a již dnes se některé družiny pustí na Zlatou stezku. Začnou soutěžit nejenom v yukonském údolí, ale také již v našem yukonském kasínu, kde si budou své těžce vydělané dolary měnit na unce zlata, což už je něco co jim později přinese úspěch a pořadí v celotáborové hře.

Odvaha a zápal do hry byla příkladná a tak si všichni, včetně psanců nyní zaslouží oběd i následný odpočinek.

Po vynikajícím obědě a ještě lepším odpočinku jsme si po dopoledním programu opět začali hrát a soutěžit. Nejstarší zlatokopové odpočívali, protože dopolední hra jim vzala mnoho sil, střední kategorie pouštěly vajíčka na vlastních padácích a jediným úkolem bylo aby se po volném pádu ze 4 patra budovy nerozbila. Nejmladší zlatokopové si šli opět zasportovat na louku, kde hráli a dováděli až do večeře. Pozvolna se uzavírá 3 den a my jsme stále plni sil a chutě stále poznávat něco nového, hrát nové hry a dovádět. Počasí nám k tomu jenom přeje, zítra místní hasiči začnou čistit a napouštět bazén, abychom byli připraveni na další dny, kdy nad youkonským údolím začne svítit sluníčko. Po večerním programu přineseme poslední fotky z dnešního dne včetně rozloučení a přání dobré noci s oddílem č.3.

Večerní program byl opět dle zájmů a aktivit které si zlatokopové vybírali z několika možností, jednak sportovní aktivity a zručnost i intelektuální tvořivost. Sportovní aktivity byly zajištěny hrou zatokopecké soupeření o míč, kde se opět ukázala rychlost jednotlivých družin a jejich členů. Některé družiny vyrazily již na cestu za zlatem a tak opravdu a na plno začala vlastní hra, protože si mohly již nakoupit veškeré zlatokopecké vybavení.
Zručnost zlatokopů byla prověřena při tvorbě beránků a intelekt byl vyzkoušen pravou dawsonskou křížovou hádankou.
Dobrou noc zasílá oddíl č.3 včetně vedoucí. Tento oddíl je nejméně početně zastoupen, má pouze tři zlatokopky, ale o to více je statečnější a odvážnější.
Některým družinám čteme na přání i pohádky na dobrou noc, takže věříme že se zde děti cítí jako doma. Děti se smějí, talíře jsou prázdné a tak věříme, že jsou opravdu spokojené.
Dobrou noc a hezké sny o valounech zlata.

     Dovolujeme si upozornit na skutečnost, že do úterý do 18 hodiny, kdy můžete ovlivnit oběd ve čtvrtek 4.7. zbývá už jenom trochu času a tak neváhejte a hlasujte.