Šamanův letní tábor

Den druhý

Ráno jsme se probudili do polozamračeného údolí zamračeného hvozdu. Po ranním rohlíku s pomazánkou a čajem se konal dlouho očekávaný nástup. Včera nástup nebyl, protože složitá organizace letošní hry o trůny nám nedovolila ho uskutečnit. A také z dalšího důvodu, že do posledního okamžiku se děti prohazovaly mezi sebou do oddílů a družin. Každé jejich přání být se svým kamarádem v družině či na pokoji bylo vyslyšeno a tak všichni mohli po prvním dni spokojeně usnout.

Nástup se tedy konal ihned po snídani a jednotlivé družiny byly rozděleny do rodů, které jsou ve Hře o trůny zastoupeny. Celkem zde máme devět rodů, které soutěží o celkové prvenství v celotáborové hře. Oproti jiným rokům nám spolu tedy v jednotlivých rodech soutěží děti z nejmladších, středních nejstarších kategorií a dokonce i vedoucí. Celkově je tedy tento systém nastaven nanejvýš spravedlivě aby moc a síla jednotlivých bojovníků byla vyrovnaná.

Zastoupeny zde máme rod Greyjoyů, Lennistrů, Tyrellů, Baratgeonů, Arrynů, Starků, Tullyů, Martellů a Targaryenů. Všichni bojovníci včetně vedoucích obdrželi znaky svých rodů, kde je uvedeno i jejich základní heslo, kterým se budou po celou dobu táborové hry prokazovat. Vždy na výzvu „Vítáme rod…“, nám rod odpoví svým pokřikem.

Po rozdělení do rodů se začalo konečně soutěžit. Sportovně založení utíkali hrát dráhy, zručnější malují na talíře a pro intelekt je dnes dopoledne ve znamení her.

Nyní je zde stále zamračeno 18stupňů, ale dobrou náladu nám to zkazit nedokáže. Všichni už se těší na oběd, Míra kuchař nám už od rána připravuje vynikající pochoutku kuřátko na paprice a odpoledne přineseme fotky oddílů.

Další aktuality se pokusíme přinést před večeří.

Odpolední program se nesl ve znamení toulek po okolí a poznávání prostředí ve kterém se nacházíme. Dostáli jsme také svého slibu a přinášíme fotky oddílů. V dalších dnech se pokusíme také dodat fotografie jednotlivých rodů, které již dnes soutěžily o svá území a vojsko, případně zásoby a potraviny pro své vojáky.

V dalším dnech chceme stejně jalo vloni přinést hlasování rodičů na výběr oběda a večeře pro jejich válečníky. To bude ale až zítra. V současné době jsou válečníci na diskotéce a ti co se nechtějí točit v kole hrají fotbal, případně odpočívají. Dnešní pohybový den byl náročný a tak věříme, že se nám bude všem krásně spát. Dobrou noc z druhého dne plného her, úsměvů a pohody.  

snídaně – sýrová pomazánka, rohlík

svačina – ovoce

oběd – pol. hrachová, kuře na paprice, těstoviny

svačina – chléb, zelenina

večeře – buchtičky se šodó

Ostatní foto dostupné ZDE