Šamanův letní tábor

Den osmý

Dnes jsme se probudili do krásného již šestého rána a po posilnění se kakaem a makovým závinem bojovníci vyrazili vstříc dalším dobrodružstvím. Opět jako každý den máme na výběr z tzv. čtyřkombinace, tedy sport, zručnost, intelekt a další aktivita, která se den co den mění a dnes je to např. střelba ze vzduchové pistole.

Sportovně založení a ti co si chtěli protáhnout své nožky a tělíčka hrají léty prověřenou hru TRUHLY, o kterou je každým rokem veliký zájem a dokonce se hraje několikrát za dobu co trávíme svůj čas zde v čarokrásné krajině Vysočiny. Prstíky zručných bojovníků se dnes věnují malování sádrových odlitků a také vyškrabávání do sádrových cihliček. Ti co si ani o prázdninách nechávají šrotovat své mozkové závity hrají v jídelně hru TIK TAK BUM a opravdu jim to jde dobře.

Bojovník Boris, díky kterému odpoledne přijede stejně jako vloni parta motorkářů na svých železných ořích si vzal dnes partu těch, kteří se chtějí zdokonalit ve střelbě na terč, která je zkombinovaná s další aktivitou a to během.

Osadníci musí proběhnout předem určenou trasu, zdolat několik překážek, aby v závěru se museli soustředit a vydýchat se na přesnou střelbu.

Není to tak jednoduché jak se zdá a tak získané body budou jistě pro všechny zasloužené. Počasí se nám trochu mračí, dle našich zpráv na Kladně prší a tak nám kapky deště jistě za nějaký čas přiletí i k nám. Ale nebojte se i pro tento případ máme připraven zajímavý program a tak se Vaše děti rozhodně nudit nebudou.

Kletečná – Polojasno 20 stupňů.

Jak jsme avizovali již v dopoledních aktualitách, navštívili nás motorkáři ze skupiny Q6. Přijeli na svých opravdu krásných motorkách, vyzkoušeli bojovníky z dopravních předpisů a rozdali krásné ceny, těm, kteří odpovídali bez chyb.

Po představení motorek a stručném jejich popisu se s námi rozloučili a po půl hodině tanečního dovádění k nám ještě přijelo přibližně dalších 30 strojů ze srazu motorkářek v Pehřimově. Jejich stroje nás opravdu zaujali, stejně jako jejich kostýmy. Jejich krátká ale o to více zajímavá návštěva nám ukončila odpolední program a bojovníci se se svými rodovými znaky připravovali na nástup.

Zde po úvodních pokřikách jsme vyhodnotili hrníčky a všechny družiny se odebraly na hraní celotáborové hry. Některé družiny si vedou opravdu dobře a během obou hodů obsadí území, nakupují vojsko i zásoby a tak se připravují na závěrečnou hru v předposlední den tábora.

Teď po večeři se střídá sluníčko s deštěm a všichni se připravují na večerní diskotéku Flinstouna z motorkářské skupiny Q6, který nám dnes zahraje.

 

Těšíme se na to stejně jako i na zítřejší den, kdy střední oddíly půjdou na večerní stanování.

 

Krásný zbytek dne……….

snídaně – makový závin, kakao
svačina – ovoce
oběd – pol. zeleninová, sekaná svíčková, HK
svačina – chléb, zelenina
večeře – uzená plec, čočka

Ostatní foto zde