Šamanův letní tábor

Den čtvrtý

Prakletečná pravěk právě 27 stupňů. Jak jistě tušíte z první věty je u nás v době kamenné opět krásný den. Sluníčko vystoupilo na obzor a od rána se na nás směje. Po ránu jsme se posilnili a opět celý dychtivý jsme se vypravili sbírat body do celotáborové hry. Kařdý bod je důležitý a tak jich tlupy musí opravdu hodně nasbírat aby měli šanci získat při svých hodech hroty šípů, oheň jeskyni a další věci  potřebné pro přežití v Paleolitu, kdy se zatím nachazí všechny tlupy. Postupně se některé propracovávají a  tak získávají výhodu nad těmi ostatními. Dopolední program po svačině prabroskvy je opět rozdělen na tři části. Sportovní neandrtálci hrají na louce Hod mamutím klem, ti co si chtějí namáhat mozkovny hrají cink a dabl a ti co mají šikovné tlapky vyrábějí pravěké cedulky. Na nich vyškrabují různá témata, nejčastěji se však objevují máma, táta brácha, nebo třeba i nápis celá rodina. Opravdu máme zde moc šikovné děti, které se snaží si to sami pro sebe zde co nejvíce zpříjemnit, najít si nové kamarády a užít si to tady co nejlépe. K obědu pro nás kuchař Míra – ostatně jako každý rok připravuje výborné pokrmy. Ani dnes tomu nebude jinak. Rýže ovoněná jasmínem a pračína s mamutím masem skýtá záruku dostatečné kalorické hodnoty pro odpolední koupání, protože v tomto počasí je to opravdu to jediné co lze zde dělat. Dopoledne se vždy snažíme odehrát nějaké hry dokud sluníčko ještě moc nepálí a stejně tak i navečer kdy jíž pomalu zapadá. Nyní pokud se mé oko podívá na teploměr je zde již 29,9 stupňů. Ale je prima, že fouká mírný větřík a tak je to horko snesitelné. Před chvílí se vrátila do chýše naše Prastudna a odnesla si s sebou několik barelů vod, abychom mohli polévat tlupy hrající si na louce. Někteří náčelníci tlup zařizují pro nejmenší  tlupy bazénky, aby se v nich mohli koupat ti nejmenší neandrtálci. Prozatím se s Vámi loučíme a přejeme krásné dopoledne, odpoledne a celý prodloužený víkend.

Odpolední program se nesl v duchu odpočívání a koupání. Všechny kmeny se patřičně odmočili až měli všichni varhánky po celém těle. Po nástupu, kam všechny kmeny příšly s připravenými pokřiky se opět odehrávala celotáborová hra. Vyjma dvou kmenů již všichni postoupili do další doby MEZOLITu, kde opět stráví část času než získají veškeré potřeby k přežití daného období. Nyní budou získávat lepší kopí, nakreslit jeskynní malbu, získat 100 potravin a další věci. Po získání se přesunou do mladší doby kamenné tedy do NEOLITu a poté do závěrečné hry,kde již opravdu půjde o hodně. Zde budou neandrtálci získávat již opravdové potřeby nezbytné pro život v dob kamenné, včetně zlata, které přebije veškeré další potřeby. Kdo získá nejvíce potřebných věcí bude je na konci tábora sázet a točit si o celkové vítězství v celotáborové hře. Po večeři kdy byl mamut s pramrkví a s bramborem tlupy se odebraly na večerní program. Střední a nejstarší tlupy se dívají na dobový film RRRRRR, nejmladší tlupy odešli do místních hvozdů a lesu a nyní se již vracejí. Ještě kdo má trošku hlad dostane jako druhou večeři broskev a hurá do chýše na kutě.

Zítra je taky den, slunce nám to dneska slíbilo, takže ráno opět napočetnou.

Aktuálně Prakletečná pravěk 25 stupňů.

Jako poslední fotky z dnešního dne jsme přinesli DOBROU NOC od nejmladších neandrtálčích holčiček a zítra se pokusíme v našem plánu pokračovat.

Přejeme dobrou pravěkou noc.

 

 

 

snídaně – máslo, džem, chléb

svačina – ovoce

oběd – pol. bramborová, kuřecí pračína, jasmínová rýže

svačina – chléb, zelenina

večeře – dušené vepřové s mrkví, br. knedlík

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky