Šamanův letní tábor

Den desátý

Ani teploměru, stejně jako nám se dneska moc nechtělo vylézt z pelíšků. Stupnice nevystoupila ještě ani na 15 stupňů a my už jsme opět po snídani a  již sbíráme body do táborové hry. Ranní rohlík se salámovou pomazánkou nás posilnil abychom vše vydrželi. Náročné podmínky doby kamenné jsou pro nás výzvou a my se snažíme v těchto náročných podmínkách obstát a vybojovat co nejvíce bodů a tím co nejlépe uspět. Stejně jako každý den se nám neandrtálci rozdělili, sportovci si užívají pohybu na louce  a hrají hru, kterou děti vyžadují každý rok. Nejoblíbenější hra na kterou má velký Šaman autorská práva se jmenuje TRUHLY. Při ní soutěží společně náčelníci kmenů i děti a tak si dohromady všichni užijí pořádnou zábavu, adrenalin a i legraci. Šikovné ruce zpracovávají kravaty a dělají z nich krásné hady, které si sami ozdobí a stolní hru Doba kamenná hrají se Studnou ti ostatní.

Nejmlaší oddíly odjeli do Pelhřimova na výlet a pokud jim zbyde čas navštíví i místní AQUAPARK. Zatím přejeme ze zamračené praKletečné krásný den, 15,3 stupně.

Nyní je podvečer a my opět aktualizujeme dění zde v Kletečné. Večerní program si vedoucí rozdělili dle různých aktivit, které jsme dětem nabídli. Hrajeme fotbal, baseball, ping pong, přehazovanou, basketbal, díváme se na kino, střílíme ze vzduchovky a zkrátka děláme vše, aby se nikdo z přítomných neandrtálců nenudil. Všichni vedoucí jsou v akci kromě těch, kteří hlídají tábor aby nám cizí kmeny nenarušili naši pohodu. Vzduch se již neochladil a je zde i nyní v půl 9 krásných 16,1 stupně. Tato teplota zaručuje do posledních dní našeho putování krásné počasí a snad se ještě i vykoupeme, protože náš bazén je nyní ve skvělé kondici. K večeři jsme měli špagáty a mamutí sekané maso s omáčkou a opět vše bylo výborné ostatně zde jako vždy. Předposlední večer si budeme opékat špekáčky, rozdělávat ohýnky a hrát na kytaru a i na tento večer se také moc těšíme.

Pokusíme  se ještě dnes přinést fotky a rozloučení nejmladších bojovníků, ale za poslední dva dny se nám to nepovedlo. Vždy, když jsme šli bojovníky vyfotit již spali po náročném programu. I jejich klidný spánek a ve spánku usměvavé tváře v nás budí jistotu, že je vše  v pořádku a že naše snaha dětem poskytovat maximální pozornost se vyplatí.

Krásný večer a klidnou noc a prima víkend.

 

jasno, teplota 15 st. C – 21:25 hod.

 

snídaně – paštiková pomazánka, rohlík

svačina – ovoce

oběd – debrecínský guláš, HK

svačina – chléb, zelenina

večeře – boloňské špagety

 

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky