Šamanův letní tábor

Den devátý

Devátý den jsem začali polojasnou oblohou, mírným větříkem a 19 stupni. Dostali jsem se do druhé poloviny našeho putování dobou kamennou a většina kmenů se nachází již v závěrečné části hry. Shromažďují majetek potřebný pro finální den, kdy se bude rozhodovat o konečném pořadí. Dle výsledků si budou poté jednotliví neandrtálci chodit vybírat ceny, které jsme pro všechny připravili. Od táborových trik s mamutem a pračlověkem, plyšáky, tašky, sladkosti až po nejrůznější drobnosti a také knížky pohádek.

V rámci zručnosti dnes vyrábíme vázy, a v rámci trápení šedé kůry mozkové se zlobíme s kvízem a kostkami. Ostatní odvážní běhají na louce a hrají hru redblue, pojmenovanou po originále, kdy si neadnrtálci malovali kameny na červeno a modro, Na červenou používali krev mamutů obyčejných  a na modrou krev mamutů šlechtěných. Z každé této akce Vám jistě přineseme obrazový i filmový materiál aby jste měli přehled o tom, jak si Vaše ratolesti baví  a jak se jim tady líbí. Na to že je nás tady přes 200 človíčků, vládne pohoda, klid a zdravá soutěživost. Vznikají nová kamarádství a nové lásky, ostatně jako je to na táborech pravidlem. Je krásný den, zamračeno teď aktuálně 18,9 stupně, ale přijemně po vlně veder a nekonečného slunění.

Nyní se vrátili běhavci z louky a jdou si odpočinout. Ti co tvořili vyhodnocují své výrobky a zbytek  neandrtálců si ještě hraje s hrami a namáhají si hlavičky. Sluníčko nám pomalu vykukuje a ohřívá nám zdejší vzduch na krásných 21 stupňů, Jedna přeprška nás  postihla, ale ta spíš příjemně zavlažila naše zpocená čela.

Odpolední program byl pro nás spíše odpočinkový.Neandrtálci odpočívali u kina a některé tlupy se pomalu vracely z výletu. Po nástupu jsme hráli opět o zásoby potravin, zlato a další komodity do finálové hry. Ta se chystá na předposlední den našeho putování v době kamenné a vlastně vše se může ještě obrátit úplně jinak než tomu současný vývoj hry napovídá. V tom je naše hra jedinečná a originální. Vše záleží na tom, jak jednotlivé tlupy sbíraly body a poté také na náhodě co si vylosují a jaké budou mít štětstí v točení finálového kola.

Nyní po věčeři , kdy zde máme 16,3 stupně mají tlupy odpočinek v kině /Já padouch/. Oblaky prosakují sluneční paprsky a pomalu nám končí další den v době kamenné.

Přejem Vám všem i nám klidný večer a dobrou noc.

 

snídaně – sýrová pomazánka, čaj

svačina – ovoce

oběd – vepřová na žampionech, rýže

svačina – chléb, zelenina

večeře – rybí file, vařený brambor

 

oblačno, přeháňky, 17 st. C – 18:00 hod.

Nebyly nalezeny žádné obrázky