Šamanův letní tábor

Den šestý

Prakletečná pravěk právě 29,7 stupně. Dnes po ránu jsme si trošku přispali a měli snídani až v 9 hodin. Každá hodina kdy si naspíme trošku více je dobrá, protože se večer nikomu s diskotéky nechtělo. Po snídani kdy jsme se posilnili rohlíkem a omazánkou s prajíčkem jsme ještě zvládli meloun ke svačině a už jsme se rozdělili opět na jednotlivé kmeny neandrtálců, kteří se nyní aktivně účastní her na louce  , HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO PAZOURKU A LOV NA ZVĚŘ. V  jeskyni zase ti, kteří si chtějí mozkovny namáhat hrají kvíz pracink, prascrable a jiné hry, kdy pomalu zvětšují svojí kapacitu mozku a posouvají se v evolučním vývoji dál, aby mohli odpoledne po nástupu hrát již třetí dobu  – mladší dobou kamenou Paleolit. Oběd klokotá na plotně, Jeskynní oheň ovládá mistr Míra a připravuje nám chutnou krmi k posílení svalstva . Co na louce hrou posedlí neandrtálci ulovili to přidáme do kotle a uvaříme do měkka. Myslím, že takový mamutí chobot na česneku s pazourkovým pyré trochu podobné špenátu bude mňamkou pro všechny kmeny.

Ve spodní části nám napouštějí novou vodu do bazénu, abychom odpoledne se mohli jít vycákat. Dnes je tady opět krásné pořasí, pokud Vám ve Vašich chýších bouřilo a padali prakapky, u nás tady vůbec nic ani kapička. Věřte nebo ne, právě u nás v Prakletečné je 32,3 stupně ale krásné profukuje větřík a pomalu se na nebi honí mraky a trochu nám snad ochladí naše těla.

Teď se vracejí nejmladší neandrtálci a nesou chobot na oběd. Další táhnou kus zadního mamutího a tam se musím omluvit, ale jdeme porcovat mamuta a vařit. Krásný zbytek dopoledne.

PS: To nevíte kolik to dá roboty, zavařovat na kyselo choboty.:-)

Odpoledne neandrtálci strávili převážně u vody, kterou nám napustili hasiči již v dopoledních hodinách. Po odpoledním nástupu některé tlupy prošli posledním třetím obdobím mladší doby kamenné – NEOLITEM. Zítra tedy pro ně začíná již závěrečná hra, kde budou získávat již ingredience pro poslední finální hru o konečné pořadí v závěrečné hře. Do finále postoupili Milčané, Doudlebové  a Třebované.

Po večeři  z megalodonových prstech a prabramborového pyré budeme mít mamutí kasino o další body do táborové hry.

Nyní máme 28,6 stupně krásné počasí a jasno. Zkrátka jako v pravém pravěku.

Jdeme se připravit na hru a přejeme Vám krásný zbytek dne do Vašich chýší.

 

 

 

polojasno, teplota 28 st.C

 

snídaně – vajíčková pomazánka, rohlík

svačina – ovoce

oběd – pol. vývar, hovězí na česneku, špenát, br. knedlík

svačina – chléb, zelenina

večeře – rybí prsty, br. kaše, salát