Šamanův letní tábor

Den druhý

Dobrý den z druhé dne putování za Svatým grálem. Rozeběhly se nám hry, kde mladí bojovníci budou sbírat zlato za vysoutěžené hry a za toto zlato získají právo nosit templářskou minci a stanou se pravými templáři.Jako správní rytíři začnou shromažďovat další zlato, za které si nakoupí zbraně, zbroj a další potřebné věci k dobývání hradu. Dobývat hrad budou pomocí jednak získaného zlata za soutěžení z her a také za vlastní iniciativu a štěstí v hracím plánu. Ale to je ještě moc dlouhá cesta před námi. Zatím nám zde pobíhají kandidáti na templářské rytíře, kteří mají, jak jsem měl možnost je po ránu vidět, bojovného ducha. Na snídani se posílili rohlíkem s výbornou sýrovou pomazánkou a čajem. Na start dostali někteří vyvolení rakytníček od Čtyřlístku.

Zatím se loučíme z dopoledního putování za Svatým grálem a zdravíme všechny rodiče do Prahy, Kladna, Rakovníka, Slaného, do všech měst a městeček Středních Čech až do vzdálené Severní Moravy a Velkého Valtínova.

Teplářští rytíři jsou tedy z celého území, které budeme postupně dobývat a budeme se hlavně snažit si zde užít krásné prostředí, počasí a dva týdny skvělých her a odměn.

Na oběd jsme se posílili hrachovou polévkou, která zrychlila náš útočný krok. Jako hlavní pokrm jsme měli kuře na paprice s těstovinami. Po výborném obědě jsme si odpočinuli a po odpoledním klidu, který trval do 14 hodin, jsme se nasvačili a rozeběhli se na odpolední program.

Huráááááááááá máme první body do celotáborové hry a tak můžeme zítra po doplnění našich měšců začít hrát o zbroj, zlato, potraviny a vše potřebné co budeme potřebovat na pouti za Svatým grálem. Někteří byli na procházce okolo přehrady, ale většina byla u bazénu, kde se oddávali vodním hrátkám.  Na podvečerním nástupu někteří již získali Longinovo kopí, bez kterého jeho vlastník  nemohl vlastně vůbec existovat. Pokud jej ztratil nebo i jenom upustil na zem, tak zemřel. Kopí i pro nás bude představovat jistotu přežití, ale komenda (družina), která se při hrách nebude moci prokázat kopím, končí jako poslední v celotáborové hře. Hra to je jistě tvrdá, ale období templářů nebylo ničím jednoduchým pro nikoho.

Večeře nás potěšila sladkými buchtičkami se šodó a večerní program si naši adepti na templářské rytíře mohou  vychutnat buď jako sportovní – fotbalem, vybíjenou nebo přehazovanou. Ti odvážnější si užijí dnešní první diskotéku a unavení se mohou uvelebit před plátnem v našem kinosálu a sledovat animovaný film ZOO Police, jak se i malá zaječice může stát policistkou. Stejně jako v našem filmu i v životě templářů je vše možné a tak se budeme těšit na zítřejší den, co nám všechno nového přinese.

Ještě přineseme fotografie z večerního programu a půjdeme spát.