Šamanův letní tábor

Den dvanáctý

Krásné, již dvanácté ráno našeho putování za Svatým grálem.

Ráno nás přivítalo polojasnou oblohou a příjemným ochlazením oproti předchozím dnům. Dnešní den je malou výjimkou mezi těmi ostatními, kterými jsme si zatím prošli. Dnešní den věnují všichni bojovníci Svatého grálu dopolední i odpolední program přípravě na středověký jarmark, který proběhne v rámci večerního programu. Komendy si připravují program, kde budou vlastní sami sebe prezentovat. Vyrábějí si předměty do krámku, které ostatní komendy mohou nakupovat za své zlato. Pokud jejich dárkové předměty budou natolik pěkné, mohu tak získat další zlaté cihly do závěrečné hry, která proběhne v poslední den tedy v pátek. Dále komendy budou předvádět svoje tance, pokřiky, kostýmy, zbraně a další předměty, které si již sami vyrobili.

Po snídani, dnes párek a chléb se tedy připravujeme na večerní program, ze kterého Vám přineseme aktuality a také fotogalerii. K obědu dnes máme debrecínský guláš s knedlíkem, ke svačině hrušku. Doplníme si tak vitamíny, abychom měli sílu předvést z připravených věcí to nejlepší a získat tak jedny z posledních možných zlatých cihel.

Dnešní den s ohledem na přípravy jarmarku jsou velice náročné a tak prosíme o pochopení, že další aktuality včetně fotek přineseme s určitým zpožděním. Fotografie z dopoledního programu a odpoledního přinést logicky nemůžeme, protože jednotlivé komendy i před námi tají své kostýmy, výrobky atd.

Zatím krásné dopoledne z Kletečné 18 stupňů.

Hezký podvečer z templářského ležení v Kletečné. Oproti původním předpokladům jsme templářský jarmark  přesunuli na odpoledne, protože navečer nám předpověď ukázala, že bude pršet. Místní rosnička se nemýlila a skutečně zde nyní u nás prší, ale je teplo a tak je i tato změna počasí pro nás příjemná. Odpoledne tedy v 16 hodin začal templářský jarmark, kde si jednotlivé komendy připravily pro jiné výrobky, které se snažili vydražit a tak přispět do svého rozpočtu ještě nějakými cihlami zlata. Viděli jsme u jednotlivých krámků, opravdu velice vydařené výrobky. Mezi všemi asi dominovala rytířská zbroj, kutny a přilbice od nejmladší komendy 9 a 10. Dále zde byly k vidění výrobky jako např. lodě, dýky, obrázky, zlatá jablka krásy, ilegální bar, věštírna, umělé kníry apod. Bojovníci si na výrobě dali velice záležet a tak jsme většinu z nich ocenili 30 cihlami zlata.

Po večeři, kuře s rýži, právě  probíhá  v klubovně večer představení některých komend. Ti nejstarší si již odehráli divadlo na terase budovy a jejich představení bylo opravdu nápadité a veselé.

Po večeru přehlídky umění jednotlivých komend bude tento večer pokračovat ještě krátkou diskotékou. Potom zalehneme do pelíšků a budeme se soustředit na poslední den a na poslední možnosti sběru zlatých cihel.

Přejeme krásný večer z uplakané Kletečné.