Šamanův letní tábor

Den jedenáctý

Dobré ráno z dnes zamračené Kletečné.

V noci nám tady zabouřilo a moc také jiskřilo. Blesky osvětlovali naši templářskou základnu a mi jsme spokojeně spali a sbírali sílu na dnešní další den. Po čerstvých rohlících se salámovou pomazánkou a dopolední svačinou melounem, nám střední oddíly vybaveni řízkem a dalšími dobrotami odjeli na výlet do Pelhřimova. Další komendy ale vyrazili na boj o zlaté cihly. Včera opět jedna komenda dosáhla vrcholu a získala tak kompletní zbroj a také dostavěla hrad, aby dnes mohli být jednotlivý členové pasováni na templářské rytíře a získali tak templářskou medaili.

Ta je opravňuje k tomu, aby v závěrečné hře mohli vyběhnout a hledat Svatý grál jako druzí v pořadí, protože ti první již byli pasováni včera. Poklekli do prachu jako neznámí bojovníci a  když se z prachu zvedali, byli z nich již rytíři templářského řádu. Dále tito templáři sbírají a shromažďují zlato. Dopolední program patři klasickému rozdělení na jednotlivé aktivity.

Těšíme se ale už na oběd na vepřového vrabce ze zelím a bramborovým knedlíkem. Odpoledne, pokud nám počasí vydrží přijedou koně a ti co zůstali dnes zde budou, pokud budou chtít, jezdit na koních. Budeme templáře vodit po louce, aby si vyzkoušeli jaký je ten nejkrásnější pohled. A to je přeci ze hřbetu koně.

Zatím krásné dopoledne a hezký den.

Zde v Kletečné polojasno, 18 stupňů

Ještě jeden vzkaz pro babi Laduš, která nám vedoucím napsala krásný mail, ve kterém děkuje všem vedoucím jak se starají o „naše mazánky“. Děkujeme moc za krásná slova, která jsou pro nás závazkem a také motorem pro naší další práci.

Takže krásný den ještě jednou pro babi Liduš a pro Vás všechny také.:-)

Nyní je odpoledne a střední oddíly si užívají aquaparku v Pelhřimově a mi všichni zde čekáme na koně, až nám dorazí do osady. Jsou na cestě a mi si zpestřujeme chvíle sportovním kláním v košíkové a opět jsou plně obsazeny naše dvě trampolíny. Ty jsou prakticky v provozu dosavadní celý čas našeho pobytu zde. Ti, kteří nechtějí jezdit na koních tak si užívají v naší herně všech deskových her, které zde máme k dispozici a také naše dva X-boxy.

Zatím s polojasné Kletečné krásné úterní odpoledne.

Ještě jednou se Vám hlásíme tentokrát z uplakané Kletečné. Odpoledne k nám dorazili bouřky a déšť. Mraky se honí po obloze jako jalovice na protější stráni, ale přesto k nám dorazil náš kamarád Petr Vondrák se svojí skupinou tří koní a věnoval nám celé odpoledne. Vozili naše bojovníky po louce za mírného mrholení bez přestání až do večeře. Po večeři jsme na nástupu pasovali další bojovníky na templářské rytíře a předali jim medaile.

Poté pokračoval večerní program, kdy na louce jezdili ještě poslední bojovníci na koních a za chvíli se chystáme do peřin.

S potěšením oznamujeme, že počet fotek v naší fotogalerii překročil počet dvou tisíc. Snažíme se Vám přinášet maximum fotografií a příspěvků, ale naší prioritou je především skladba denního programu a spokojenost Vás a Vašich dětí.

 Děkujeme Vám za přízeň a za podporu a přejeme Vám klidnou dobrou noc, pokud možno plnou hvězd.