Šamanův letní tábor

Den osmý

Dobrý den a krásné ráno,

jakmile jsme dnes protřeli své oči usmálo se na nás sluníčko, které na horizontu vystřídalo noc. Dnes jsem posnídali kakao a makový závin a po snídani protože byla až v devět hodin jsme se začali pomalu rozdělovat do skupin na dopolední aktivity. Dnes jsme ale měli malou změnu, protože nás navštívil a poctil svým vyprávěním Marek Ždánský, dlouholetý pracovník pražské zoologické zahrady. Rozdělili jsme tedy dnešní dopolední program pouze na dvě skupiny, kdy jedna šla na aktivní sporty a šli to rozdat v úspěšné hře pálkovaná. Ti ostatní měli zájem o přednášku o životě v zoologické zahradě. Dozvěděli jsme se o zajímavostech ze života primátů, různé veselé, ale i smutné příhody. Víme co která zvířata potřebují k jídlu a k životu v zajetí, jak se k nim ošetřovatelé chovají a  jaké finty používají k tomu aby zvířátka spolupracovala s ošetřovateli. Víme také jaké to je stát gorilímu samci Richardovi tváří v tvář, jak se on sám baví zlobením návštěvníků a až sami zavítáme do pražské ZOO, na co se máme v pavilonu goril zaměřit a co máme sledovat. Povídání bylo proloženo krátkým video vstupem o  životě gorilí rodiny a na závěr jsme mohli položit mnoho zvídavých otázek. Odměnou nám bylo vše co jsme se dozvěděli a také pohledy gorilí rodiny a kdo chtěl dostal i podpis od Marka.

My se připojujeme k poděkování a již se nyní chystáme k obědu a ti co mají zájem se pomalu balí na stanování a na noční hry v tábořišti u rybníka.

Krásný den z Kletečné, kde je nyní 25 stupňů a jasno.

Krásné odpoledne. Po výborném obědě, kdy jsme měli rýži a vepřové maso na žampionech jsme si odpočinuli a ti odvážní co dnes ´jdou stanovat se pomalu začali přesouvat na tábořiště. Máme tam již postavené stany, dovezené spacáky, kotel na guláš a brambory také. Jsou zde k dispozici i dva rafty, které využijeme při plavbě po rybníku a máme zde i připravených řadu aktivit pro děti.

Na základní osadě teplářšští bojovníci odpočívali u bazénu, nebo v lese na hrách. Teď nás čeká večeře – špagety s boloňskou omáčkou a poté se ještě na chvíli vydáme podívat na táborníky. Dnes jsme nevyhodnocovali body pro komendy a ani jsme dnes nehráli celotáborovou hru, protože nás je mnoho na stanování a nechceme tak zvýhodňovat některé komendy před těmi druhými. To by se komturům moc líbit nemuselo, a to co zde rozhodně nepotřebujeme jsou rozmíšky a sváry mezi jednotlivými bojovníky.

U  nás v Kletečné je krásné slunečné počasí teplo 26 stupňů a pohoda.