Šamanův letní tábor

Den pátý

Ráno nás přivítalo zamračenou oblohou, ale to nám nemůže sebrat nic z naší dobré nálady a na odhodlání sbírat další body do celotáborové hry. Ke snídani jsme měli vánočku s máslem a džemem a teď už jsou naši bojovníci na jednotlivých stanovištích a bojují o další zlaté cihly. Bojovníci s hbitými prstíky vyrábějí peněženky, na hlavním hřišti, hrají bojovníci hru – templáři nezlob se a ti, co si chtějí namáhat hlavičky, si hrají v herně. Hlavní táborová hra se dnes odehrává v duchu běhací hry a tak většina bojovníků bude mít hlad. Kuchaři se nám dnes vyměnili, ale stejně jako kdykoliv jindy budeme mít skvělý oběd. Dnes máme hovězí maso, bramborový knedlík a špenát.

Děkujeme za zasílání mailových vzkazů, které se snažíme předávat ihned jak  je to možné.

Zítra se vypraví střední oddíly do Pelhřimova a zpestří si tak průběh bojování o Svatý grál.

Odpoledne jsme se nasvačili a vyrazili do blízkých lesů a na přehradu. Počasí nám přálo a tak jsme se spokojeni vrátili na večerní nástup, kde jsme vyhodnotili soutěž o nejvtipnější komentář k našim veselým obrázkům a šli jsme hrát naši celotáborovou hru. Někteří již pochopili strategii hry a začali nakupovat zbroj a vše potřebné k tomu aby mohli získat svoji templářskou medaili a aby se staly právoplatnými rytíři. Poté již budou hromadit zlato na závěrečnou hru, kde množství zlata určí pořadí a časový odstup při hledání Svatého grálu. Komtuři své komendy koučují a tak děti nemají problém s pochopením hry.

Po večeři – uzené maso a čočka jsme uspořádali pravou středověkou diskotéku. Vedoucí si nacvičili tanec a tak jsme ho malým bojovníkům předvedli. Bojovníci  nás odměnili potleskem a nyní se již sami kroutí v rytmu diska. |Protože noc je ještě mladá, dnešní večerka bude posunuta. Ráno budeme snídat v devět hodin a tak si unavené nožky a tlapky odpočinou.

Přejeme Vám dobré noc, krásné sny a pohodu svátečního večera.

A dobrou noc Vám přeje oddíl č.4

Vaši TEPLÁŘI z Kletečné

Daddy 2016