Šamanův letní tábor

Den třináctý

Dobré uplakané dopoledne z Kletečné

Prší nám zde již od včerejšího večera a tak program je o to náročnější. Veškerý program se odehrává uvnitř budov, protože ven by opravdu ani psa nevyhnal. V herně se odehrávají poslední boje o zlaté cihly, V jídelně hrají bojovníci soutěž v pozornosti, v tělocvičně se odehrává ukázka bojového umění. Bojovníci tak hromadí poslední cihly zlata do zítřejší závěrečné hry o Svatý grál. Po poledním klidu dobojujeme poslední území a popasujeme poslední rytíře svatého grálu. Jenom ti co mají templářskou medaili nakonec zítra vyběhnou na cestu za Svatým grálem.

Zatím krásné dopoledne z Kletečné. V zápětí přineseme první dnešní fotografie z dopoledního programu.

Dobrý podvečer z již bezmračné Kletečné. Odpoledne jsme ještě za deštivého počasí rozdělili bojovníky do místností, kde jsme jim nabídli film, aktivitu v naší herně a v jídelně se ještě tancovalo. Na večeři jsme měli buřtíky a nejmladší bojovníci si je upekli zde v táboře na ohni a ti nejstarší je měli ohřáté z kuchyně. Všichni jsme si moc pochutnali, protože se jednalo o buřtíky z vyhlášeného řeznictví pana Marečka ze Želivi.

Teď bojovníci hrají naše oblíbené kasino, kde u mnoha stolečků se odehrávají souboje o prestiž v celotáborové soutěži. Zítra nás dopoledne čeká závěr celotáborové hry. Vybrané 4 skupiny pasovaných templářských rytířů se rozeběhnou na cestu o Svatý grál, ovšem jsme sami zvědaví neboť pokud se podíváme do dějin tak Svatý grál dosud nalezen nebyl. Zda ho naleznou naši bojovníci? Mladí templáři jistě. Ti co nejsou pasováni je budou následovat a máme slíbeno krásné počasí a tak se již moc těšíme na závěrečnou hru. Poté bude výborný oběd a po poledním klidu si rozdáme ceny za snažení bojovníků za celých 14 dní. Čekají je táborová trika, hračky, a další hodnotné ceny. Jak si ale myslíme, největší zájem je vždy o táborová trika a ty se letos i díky grafickému návrhu naší vedoucí Klaryče velice povedli. Takže se již těšte na své táborníky, kteří si přivezou (ti nejlepší) táborové tričko domů.

Krásný večer z Kletečné.  A dobrou noc.