Šamanův letní tábor

Den čtvrtý

Dvacetčtyři stupňů, polojasná obloha a mírný větřík nás dneska přivítal do třetího dne našeho putování za Vikingským pokladem. Dnes se nám vstávalo lépe, protože jsem měli posunutou snídani až na 9 hodinu. Takže plni sil vyrážíme nyní na dopolední hry, abychom si opět vydělali další stříbrné mince do naší hry. Dva dny večerního programu – putování lodí do přístavů a už zde máme družiny, které mají splněno 16 doplutí na dobytá území. Je to družina č. 19 – střední Vikingské slečny a ty mají značný náskok před všemi ostatními.

Na kola a na další poznávání okolí vyjíždí sedm Vikingů. Na louce nad osadou se prohání další početná skupina Vikingů a dnešní hra má poutavý název Vikingské piškvorky. Je to poměrně nová hra a věříme, že se ujme stejně jako některé naše jiné oblíbené hry, které děti chtějí hrát každý rok.

Pro sebe, nebo pro své kamarády vyrábíme Vikingské amulety a dnes zde máme opravdu početnou skupinu Vikingů (třetina tábora). Možná je to tím, že někteří Vikingové jsou již unaveni z předchozích dní a chtějí si odpočinout. Myslím si, že polední klid jim přijde vhod a možná i odpolední program stráví Vikingové se svými vedoucími odpočinkem, protože už večer nás všechny zase čekají další hry. Přejeme všem krásný den a opět se budeme těšit na přečtenou.

Zdravíme Vás dnes již podruhé z Vikingské osady plné pohody, smíchu a dobré nálady. Odpolední program si tvořili vedoucí dle své libosti. Většina zvolila procházku na blízkou přehradu, kde si alespoň smočili nohy, protože počasí nám nedovolilo větší vodní radovánky.

Nyní po nástupu, kde se všichni seznamují s večerním programem a jeho bohatou nabídkou se již těšíme na večeři. Na nástupu se také Vikingové dozvědí který oddíl má službu příští den, kdo má narozeniny či svátek, rozdají se ceny za vtipné komentáře obrázku a nástup pravidleně zakončujeme serií vtipů.

Dnes jsme také hodnotili bojový pokřik Vikingů, který nám dodává odvahu, sílu a odhodlání pro další plavbu. Večerní program mimo jiné zahrnuje promítání, zábavnou výuku anglického jazyka a také samozřejmě plavbu do přístavů, kam Vikingové pořádali své výpravy.

Myslíme si, že již dnes někdo začne házet kostkou a tak začne pomalu obsazovat první území. Počet území a nakoupené lodě s posádkou rozhoduje na konci o umístění a o pořadí v závěrečné hře.

Další aktivitou jsou samozřejmě hry na fotbalovém a volejbalovém hřišti a také skákání na trampolínách, jejichž počet se nám včera rozrostl o další jednu. Máme tedy nyní již dvě pro naše Vikingy, kteří na nich dovádějí prakticky celý den.

 

Krásný večer z úžasného prostředí, čistého vzduchu a nádherné přírody. Hezký večer a dobrou noc 🙂