Šamanův letní tábor

Den desátý

Dnes ráno jsme si trošku přispali a to díky včerejší prodloužené diskotéce. Paštiková pomazánka s rohlíky nás zasytily a vyrazili jsme vstříc dalším dobrodružstvím. Dopolední program je v plném proudu. Výběr aktivit byl opět pestrý. Vikingské koulení se odehrává na louce, kde si statní Vikingové  namáhají své svaly. Kreativity se dnes zúčastňuje vysoký počet Vikingů. Dnes vyrábíme krokodýlky a motýlci. Ve fotogalerii se určitě podívejte jak se nám dařilo. Intelektuálně zdatní Vikingové si trápí své mozkové závity skládáním slov. Dnes nám přišla opravdu ohromné množství pošty. Jenom balíků došlo 28. Jdeme je rozdělit, aby si je mohli děti rozbalit a podívat se co za překvapení v nich je.

Děkujeme ze přízeň a za to, že sledujete nás a naše dobrodružství. Někteří Vikingové se vrací z pohybových her a jdou se osvěžit nějakou tou připravenou tekutinou. Na výběr zde máme čaj, vodu se šťávou a také samotnou vodu.  Pokud by měli chuť jsou pro ně připraveny mandarinky na doplnění vitamínů.  Takže ani i pitný ani o stravný režim se nemusíte bát. Věříme, že Vikingům nic nebchybí a na jejich spokojených tvářích je vidět s jakým záůalem se vrhají do nových her a každodenních zážitků.

Krásné dopoledne z Kletečné 25 stupňů, vane slabý ale příjemný větřík.

Podvečer krásný Vám přejeme z Vikingské osady v Kletečné. Odpoledne jsme odpočívali a trávili volný čas v lese stavěním domečků nebo koupáním v našem bazénu. Nejstarší oddíly se nám na nástup vrátili z Pelhřimova a nástup jsme tedy stihly všichni. Tam za skvělý a jednotný pokřik Vikingů všechny družiny zdvojnásobili své stříbrné mince a po skvělé sladké večeři jsme mohli zahájit večerní program. K večeři jsem měli oblíbené knedlíky plněné povidly a moc nám chutnaly. Večerní program se odehrával v duchu výběru různých aktivit, kina, hraní vybíjené, fotbalu, plutí lodí do přístavů – CTH i vyráběním robotů. Někteří si hráli logické hry anebo Xbox. Ještě druhá večeře byla připravena pro naše hladové Vikingy. K jídlu byly chleby, mandarinka anebo skvělá pochoutka PAULA, která nám mizí pomalu z našeho skladu. Je čas večerky a nám začíná za chvíli porada vedoucích abychom připravili další program na zítřejší den. Střední a nejmladší kategorie odjíždějí na výlet do Pelhřimova a ostatní se pustí do lovení dalších stříbrných mincí. Večer čeká naše Vikingy překvapení v podobě noční hry a spaní pod širákem. Budeme v blízkém lese, který nám pro tento účel zapůjčila paní Dalíková z Kletečné, které tímto děkujeme. Všichni Vikingové budou mít k večeři buřty a tak se těšíme na jejich opékání a hraní na kytaru do dlouhé noci. Ale to vše bude až zítra a dnes se Vám z Kletečné loučíme a přejeme Vám krásnou dobrou noc.

GODNAT. (Vikingsky „dobrou noc“)