Šamanův letní tábor

Den druhý

Krásné ráno z Kletečné. Probudili jsme se do uplakaného rána. Vikingští bohové na nás seslali drobné kapky deště, který nám krásně ochladil rozpálený včerejší vzduch. Na snídani jsme měli rohlíky se sýrovou pomazánkou a v nabídce by také chléb, máslo a marmeláda. Zkrátka každý Viking si mohl vybrat na co má zrovna chuť a nabrat síly na první den celotáborové hry. Po svačině (chlupatá broskev), se nám všichni Vikingové rozdělí na jednotlivé aktivity. U nás se žádný Viking nemůže a nesmí nudit, a tak si každý vybere ze široké škály aktivit. V nabíce máme pro dnešní den atraktivní pohybovou hru Vikingské dřevo, kde si procvičíme  pozornost a rychlost našich nožek. Rozhoduje postřeh, rychlé rozhodování a dobrá strategie týmu. Další nabídkou jsou hry v anglické jazyce. Přestože právě začali prázdniny, tak se snažíme naše Vikingy neustále vzdělávat. Kdo by si nechtěl ani o prázdninách odpočinout od trápení mozkových závitů má možnost si je procvičit u hraní her, kterých máme bohatou zásobu. Kdo si přivezl sebou kolo, jak jsme avizovali v pokynech, vyráží na první poznávací jízdu okolím. Stateční Vikingové na svých koních urazí prvních pár kilometrů a o své zážitky s krásnou přírodou Vysočiny, se s Vámi doma jistě rádi podělí. Vikingové museli být nejenom bystří, ale i jazykově vybavení, zruční, silní a neustále ostražití. Protože doba byla zlá, moc zlá, Vikingové se museli umět také bránit. A proto zde máme dva vycvičené instruktory, které si odvedli Vikingy do naší improvizované tělocvičny. Tam se budou učit základy bojových umění a  sebeobrany.

Právě začal dopolední program a počasí se nám umoudřilo. Skrze mraky na nás a na naše Vikingy vykoukne občas i sluníčko. Kreativita se nám rozeběhla a vyrábíme si lapače snů. Takže ode dneška již žádné špatné sny, protože je všechny polapí naše krásně vyrobené výrobky. Fotografie z dopoledního programu  Vám přineseme ihned jakmile je všechny dostaneme do naší fotogalerie. Dnes po odpoledním nástupu bychom také měli dodat fotky jednotlivých oddílů.

Krásné dopoledne přeji Vaši Vikingové.!!!

Opět zdravíme z Kletečné, kde je nyní polojasno a krásných 21 stupňů. Dopolední hry jsou dohrány a první porce stříbrných mincí jsou již u jednotlivých družin. K obědu  byly zakroucené těstoviny a kuře na paprice. Polévka také byla výborná – hrachová. Po obědě jsme si odpočinuli při poledním klidu, kdy většina Vikingů fandila vedoucím, kteří si šli zahrát volejbal. Kdo vyhrál není důležité, hlavní bylo, že jsme se pobavili a po poledním klidu jsme si tak plně zasloužili svačinu – jogurt, rohlík a broskev. Každý si vzal co chtěl a na co měl zrovna chuť. Nyní jsou družiny se svými vedoucími na odpoledním programu. Ten patří vedoucím a jejich dětem, kdy si vedoucí- náčelníci sami připraví program. Protože dopolední program byl náročný, většina oddílů a družin se šla projít do blízkého okolí a odpočinout si. Družiny a Vikingové musí nabrat síly na večerní program, který se bude opět bodovat. Vikingové pořádali své výpravy několikrát za rok a tak ani my nemůžeme zahálet a musíme hrát naší celotáborovou hru každý den. Vikingové potřebují mnoho stříbrných mincí a při hrách jsou bodováni za jednotlivá umístění. Za první místo dostávají družiny 30 stříbrných mincí, za druhé 20 a za třetí 10 stříbrných mincí. I  těm, kterým se nedařilo a neumístili se, tak i těm dáme 5 stříbrných mincí.

Pro představu např. pro nákup území č. 16 potřebují vlastnit 320 stříbrných mincí, sestavit hlavolam č.16 a v hodu kostkou v herním plánu musí vstoupit na stejné políčko. Ale i tak není jisté, že toto území družině zůstane. Pokud vstoupí na políčko „ztráta 16“ o vše přijdou a začínají o toto políčko hrát znovu. Ani Vikingům se každý den nedařilo a museli se naučit i prohrávat. Jo doba byla těžká, moc těžká. Ale všichni nakonec dostanou krásné odměny, z nichž opět největší poptávka bude po táborovém triku. Někteří jich mají již několik v sadě za těch mnoho let co s námi jezdí.

Za chvíli budeme mít nástup a pak se těšíme na večeři – máme buchtičky se šodó – sladká odměna za celý den bojů.

Po večeři již začneme zkoušet první jízdy lodí do přístavu a plnit tak část herního plánunaší hry.

Krásný večer a doboru noc zdraví Vikingové z  Kletečné.