Šamanův letní tábor

Den dvanáctý

Dobré poledne z Kletečné. Včerejší stanování a opékání buřtíků se nám velice líbilo, zejména když nám u stanování hrál na kytaru náš vedoucí Míra. Do půlnoci jsme ještě stihli bojovou noční hru u které jsem se i tak trochu báli.Chodili jsme po stanovištích a orientovali se pouze podle světýlek, které nás postupně zavedli zpět do našeho stanového městečka. Po takto náročné hře se nám hodili čerstvě upečené Lucy placky naší skvělou Šamankou. Kdo chtěl, měl je s nutelou a po takové sladké večeři jsme se odebrali do našich spacáků a pohodlně usnuli. Ráno nás probudilo sluníčko a zpěv ptáků. Utíkali jsme na snídani, která dnes byla v devět a čekali nás párky s hořčicí,  kečupem a chlebem.

Po melounové svačině jsme všichni jako jeden tým šli hrát pohybovou hru do lesa, kde jsme hráli hru na kradení vlajek. Moc se nám hra líbila, byla o taktice, strategii a především o rychlosti.

Dopoledne uteklo jako voda a po debrecínském guláši již odpočíváme při poledním klidu. Odpoledne nás čekají projížďky na koních a koně z blízských Onšovic jsou již na cestě.

Krásné odpoledne a sledujte naše zážitky i nadále v tak hojném počtu jako doposud. Váš zájem o naše zážitky nás baví a děkujeme za něj.

Kletečná 22 stupňů, zataženo.

Dobrý večer do Vašich domovů.

Odpoledne jsme dováděli na hřbetů koní a to celý vyhrazený čas pro odpolední program. Jezdili jsme jak jsme chtěli a kolikrát jsme chtěli. Petr Vondrák nám pověděl i mnoho poutavých příběhů a moc nás potěšil tím, že jsme ho zase po roce viděli. Užili jsme si projížďky na koních a už jsme běželi na večeři, na kuře s rýží. Po večeři jsme si opět mohli zajezdit na koních a dokud nepršelo, tak jsme jezdili. Poté jsme se rozloučili a začal nám večer Vikingských her, kdy nám jednotlivé družiny nebo oddíly předvedou svá umění. A to jak taneční, gymnastické anebo scénky, které si sami připravili. Vikingský večer právě probíhá a myslím, že pokud si stáhnete naše videa, budete příjemně překvapeni jak šikovné Vikingy tady máme a jak si užívají pohodu a klid zde v osadě,

Zítra dopoledne nás čeká dokončení celotáborové hry o území, kam musí Vikingové doplout, aby získlali  co největší náskok před ostatními družinami v závěrečné hře. Poté navečer vše vyhodnotíme a vše připravíme na definitivní pořadí závěrečné bitvy, která se bude odehrávat v pátek dopoledne. Tam ještě nebude nikdo nic mít jasné a pořadí se může ještě pořádně promíchat. Držme tedy všem Vikingům pěsti, ať mají štěstí a ať dovedou své lodě na území, která potřebují získat pro konečné pořadí.

Krásný večer ze zamračené Kletečné – 18 stupňů.