Šamanův letní tábor

Den jedenáctý

Krásné dopoledne ze zamračené Kletečné. Dnes nám od rána již několikráte zapršelo a příjemně se ochladil vzduch. Oddíly, které odjížděli do Pelhřimova si po snídani vyzvedly balíčky s řízky a v 10 hodin odjeli autobusy do města kuriozit a rekordů. Projdou si nádherné náměstí a možná zavítají do muzea kuriozit anebo do Pelhřimovského pekla, kde je přivítají různá strašidla a bájné postavy. Zbytek Vikingů si v osadě užívá her a vyráběním sádrových figurek. Ty si poté také vymalujeme a vyzdobíme s nimi naší terasu a parapety. Další Vikingové si kreslí a někteří opravdu moc hezky malují. Vše zase uvidíte v naší fotogalerii. Trampolíny již zase uschly a tak jsou opět v plném provozu. Mraky se honí po obloze a čekáme zase trošku deště. A než jsem to dopsal, tak začalo pršet. Takže všichni zase z trampolín utíkají pryč. Vikingové  hrají další z oblíbených her na zvířata. Dále tedy sbíráme stříbrné mince do celotáborové hry.

Dnes večerní program bude bez hraní a plavby lodí do přístavů, ale někteří již mají odehrán i část herního plánu s kostkou a již mají plnohodnotná území ve svých rukou. Jsou tedy ve výhodě a v pátek, kdy se bude hrát závěrečná hra vyběhnou jako první na trase. Tím získají výhodu před všemi ostatními a pro dárky a hodnotné ceny si půjdou potom jako první.

Dnes večer nás čeká bojovka, stanování a opékání buřtíků. Za chvilinku bude oběd – čočková polévka a moravský brabec, zelí a knedlík.

Dobrou chuť a hezký den.

Právě probíhá večerní pečení buřtíků na našich třech stanovištích, přičemž jedno je u lesa nad osadou, kde také stanujeme. Postavili jsem našim osadníkům pár stanů a ti nejodvážnější již si vybalují svoje spacáky, nebo ty, které nám půjčil místní provozovatel osady. Každý kdo chce, může stanovat anebo spát pod širákem. Jsme připraveni na vše. Ti, co si dopekli své buřtíky, tak zase skákají na trampolínách a užívají si krásný podvečer. Sluníčko nám svítí stále pěkně silně a my se už těšíme na zítra.

Zítra nás navštíví náš kamarád Petr Vondrák a přiveze nám do tábora čtyři koně.Budeme na nich jezdit celé odpoledne. Jako každý rok se budeme vozit po místních loukách a budeme poznávat svět z koňského sedla. Již z našich zkušeností víme, že nic krásnějšího zažit nelze.

Přejeme Vám krásný večer do Vašich domovů a zítra se Vám opět ozveme.

Pomalu se nám pobyt v naší osadě krátí a za chvíli již budeme spát ve svých pelíšcích,

Kletečná 25 stupňů.