Šamanův letní tábor

Den osmý

Krásný den plný pohody. Pro dnešní den jsme se rozhodli naše aktuality trošku pozměnit. Poprosili jsme holky z oddílu 8 a 10, aby Vám napsaly pár řádků. Samozřejmě se všechny aktivity započítávají do celotáborové hry a dívky budou po zásluze odměněny několika stříbnými mincemi:

Krásné dopoledne, dnes  vám píše oddíl číslo 8. a  10. K snídani jsme měli rohlíky s  máslem, marmeládou, nebo se sýrovou pomazánkou. Po snídani následovalo každodenní CTH, před kterým jsme si mohli dát svačinu, jablko nebo nektarinku. Vyráběli jsme vikingské přilby a zbraně. Na sportu jsme hráli bitvu o vikinský poklad a pro chytré hlavy byla možnost si zahrát stolní hru monopoly nebo ještě byla možnost zajezdit si na kole nebo se něco naučit ze sebeobrany.

K obědu máme vývar a vepřovou plec na žampionech .

ZÁŽITKY ODDÍLU 10 a 8. : Pro oddíl 10. to byla návštěva Pelhřimova. Oddíl číslo 8. zatím v Pelhřimově nebyl , ale za to si postavili moderní vilu v lese a zapracovali na celotaborové hře.

 Ale největší zážitkem obou oddílů  byla discotéka.

S POZDRAVEM HOLKY Z ODDÍLU 8. a 10.      😀

Klidný sobotní podvečer z vikingské osady Kletečná. Jsme po večeři a střední oddíly se chystají na večerní hru, která se bude odehrávat na louce a lesem nad táborem. Družiny budou získávat části textů a budou postupně skládat Vikingský pokřik, kterým se zdravíme každý den na nástupu. V osadě tedy zůstali pouze nejstarší a nejmladší oddíly, kteří však již mají večerku a jsou ve svých pelíšcích. Těší se zítra na krásný další den, kdy nás večer čeká diskotéka – ta bude prodloužená a snídaně v pondělí bude zase až v devět hodin.  Odpoledne nám zde trošku zapršelo, ale veškerá voda se již vsákla a je pryč. Déšť nám ale krásně ochladil vzduch. Střední oddíly až přijdou a zalehnou tak se jim krásně bude spát. 

Dnes nám také přijelo jedno velké překvapení. Díky sponzorovi spol. OETKER a především paní Kabourkové nám dnes dorazili pudinky PAULA.  A nedorazilo nám jich zrovna zanedbatelné množství. Přijely tři druhy pudinku, celkem 5400 ks. Ano čtete dobře, 2700 ks dvoubalení pudinků. Vše jsme nanosili do sklepa, do chladu a již prvních pár set kusů máme v sobě. Každý den si budeme této pochoutky užívat a moc, moc za ni děkujeme. Pudinky jsou zde k dispozici dětem po celý den a kolik jcih spořádají je jen a jen na nich. Alespoň mají naši Vikingové pokaždé kousek sladosti k dispozici. Zkusili jsme jich dát pár do mrazáku a zítra Vám přineseme zprávu o tom jak náš pokus dopadl. Snad z nich budou výborné zmrzliny. Ale o tom všem až zítra.

Ještě jednou moc děkujeme. PAULA TO JE HVĚZDA, KTERÁ SE TI NEZDÁ………..

Tento slogan nám od příjezdu pudinků zní až  do teď. Máme ho nahraný v softwaru a jen tak se nám ho nepodaří dostat z hlavy. Stačí aby někdo z nás toto heslo řekl a jsme zpět v tom.

Na nebi je přilepený měsíc jako kulatý míč. Dnes máme úplněk a měsíc opravdu krásně svítí.

Střední oddlíly jsou stále na hře a my Vám přejeme krásnou dobru noc.

IMG_5127