Šamanův letní tábor

Den pátý

Ahoj všem doma, zdravíme Vás již popáté z Kletečné, kde se odehrávají boje o dobytá území. Přenášíme se opět do doby 8-11 století. Název Viking má svůj  původ  od slova vikingr – muž Fjordů. Vikingové se pouštěli na své loupežné výpravy do jižní a západní Evropy. Naši bojovníci se pouští také na výpravy každý den. Některé družiny již dobyly všech potřebných 16 území v jižní a západní Evropě a dokonce dobyly i dvě zvláštní prémie, které jejich pořadí v celotáborové hře posouvají do hvězdných výšin a utíkaje všem ostatním vikingům o mílové kroky. Máme dvě vikingské družiny, které tohoto dosáhly a těšíme se dnes na večerní hru, kdy již začnou postupovat naším herním plánem. Jako každá úspěšná výprava byla otázkou strategie a štěstí, i naši Vikingové musí zvolit správnou strategii obsazování území a mít dostatek štěstí k tomu, aby svoje území dobyli a uhájili. Při postupování herním plánem však  o svá území mohou i přijít. Ale protože doba byla těžká nelze než zatnout zuby a opět začít bojovat o ztracená území.

Dopolední program svátečného dne opět trávíme hraním her, tvořivostí, trápením svých  hlaviček i nácvikem bojových umění a samozřejmě nechybí tvořivost v podobě krásných vikingských náramků.

A také se těšíme na večerní diskotéku. 🙂

Krásné dopoledne ze  sluncem zalité Vysočiny.

Kletečná 24 stupňů slunečno.

Hezký večer z Kletečné. Odpoledne jsme se koupali, přesně jak jsme dopoledne avizovali. U bazénu Vikingové skotačili a současně si odpočinuli na dnešní večer. Diskotéka je již připravena a také ostatní hry, jako je střelba ze vzduchovky a hrátky na našich hřištích. Ještě tedy chvilku budeme skákat na trampolínách a za chvíli již také odehrajeme putování lodí. Po večeři, ke které jsme měli čočku s uzeným masem se nám skáče opravdu dobře:-)

Možná již dnes vyplujeme doobsazovat území a nebo je také možná ztratíme. Jo doba byla těžká a štěstí také nepřálo vždy a všem. Jdeme se připravit na jízdu ve vlnách a přejeme Vám klidný večer. Ráno máme snídani posunutou na 9 hodinu, a tak se z vikingské doby přihlásíme zítra trochu později,

Kletečná slunečno 26 stupňů.