Šamanův letní tábor

Den šestý

Dnešní pozdní snídaně v devět hodin nám přišla vhod. Po včerejší diskotéce jsme si potřebovali odpočinout a nabrat síly do nového dne. K snídani jsme měli vajíčkovou pomazánku a rohlíky. Už jsme pěkně rozjedení, a tak nám kuchaři museli přivézt další rohlíky a dokrajovat ještě chléb. Boje jsou náročné a stojí nás plno sil.

Vikingové jsou již nyní rozděleni na různé každodenní aktivity a ti kteří dnes tvoří své výrobky, odešli najít do přírody kamínky, ze kterých později vytvoří krásné barevné želvičky. 

Opět trénujeme bojová umění a také trápíme své těla na louce, kde probíhají pohybové hry, které jsou čím dál oblíběnější a kde máme stále větší a větší počty Vikingů.

Včera již první družina začala hrát deskovou hru, kde mohla získat první dobytá území Vikingskými vojsky. Družina 19 získala dvě území, zaplatila za ně potřebný počet stříbrných mincí, ale  o jedno však také přišla. Musela tak  znovu zkusit plout s lodí do přístavu. To se jim podařilo a tak na konci včerejšího dne měli zpět všechna svá již dobytá území.

Některé odddíly se již rozhodli, že pojedou navštívit Pelhřimov  a také Humpolec, V Pelhřimově budou jistě hledat krematorium, které tam však není a v Humpolci budou zase hledat památník slavného rodáka Hliníka z Humpolce. Ten památník tam však je a tak se těšíme na vyprávění z jejich cest. Již se také plánuje stanování u našeho oblíbeného rybníka a také spaní pod širákem. Věříme, že všechny tyto aktivity se budou Vikingům líbit a že Vám domů přivezou spoustu zážitků a vyprávění.

Přejeme Vám krásné dopoledne z Kletečné – osady Vikingů – polojasno 22 stupňů.

Již podruhé se hlásíme z Vikingské osady, dnes trošku později než obvykle, ale máme tak nabytý program, že opravdu není tak jednoduché odeběhnout a psát o všem co se zde děje. Ale protože jistě čekáte na naše písmenka a na to co jsem zde celý den dělali a co nás naopak čeká, tak jsme zde. Krásný večer do Vašich  domovů. Mi zde již jdeme pomalu do pelíšků a opravdu jsme si celý den krásně užili. Dopolední program jsme ukončili výborným obědem – byla rajská omáčka s těstovinami a odpoledne jsme odpočívali před večerním programem. Koupali jsme se užívali sluníčka. Některé oddíly odešli na přehradu a po cestě si ještě zahráli hry do naší hry.

K večeři jsme měli rybí prsty a bramborovou kaší a zelný salát. Opravdu to dnes zase bylo výborné a ještě na druhou večeři  jsme si dali chleba se sýrem. V naší hře jsme zase postoupili mílovými kroky vpřed a již máme mnoho družin, které mají dopluté své lodě v přístavech. Ještě tedy zbývá zaplatit stříbrné mince za území  a pakse jenom těšit na pořadí v táborové hře.

Ostatní co nehráli si užívali nejvíce našich dvou trampolín a hřišť.

Krásnou dobrou noc. Nám začíná porada vedoucích a budeme se radit o tom co zítra se bude konat a jak zabavíme naše Vikingy. Věřím, že nálada, úsilí a odhodlání bude gradovat a každý den bude lepší a lepší.

Dobrou noc Vám přejí Vaši Vikingové.